Witaj, nieznajomy! Dołącz do nas!
GPT2 News
 • Seria tajemniczych uprowadzeń w mieście. - Ja chcę jeszcze raz! - zwierza się jeden z poszkodowanych.
 • Kocie kłaki w pieczywie! Inspekcja sanitarna odwiedza wszystkie piekarnie w mieście w poszukiwaniu Kota-piekarza
 • Prezenty, prezenty, paczki i paczki! AM Delivery Service rozpoczęło swoją działalność!
 • Salon samochodowy został zapełniony samochodami czekającymi jedynie na klientów!
 • Władze miasta wspomagają najbardziej ambitnych! 1600PXL dla każdego kto osiągnie ilość 16 puzzli w mieście - Już dzisiaj niutati i Deykun cieszą się ze świeżej gotówki!
 • PLmichus123 skazany na dożywocie na robienie chaosu w mieście.
 • Mieszkańcy panikują - "Krokodyle w mieście!" Władze uspokajają - "To tylko pluszaki".
 • Ropa w morzu obok miasta to kłamstwa! Drastyczny spadek cen działek wodnych.
 • Kanał GPT2NEWS informuje, że może informować!
 • Mafia rośnie w siłę. W mieście słychać pogłoski o nowej broni!

Ostatnia aktywność
0

Witaj przyjacielu!

Miejsce w którym jesteś to oficjalna strona Gimpuj Pixel Town - naszego wspólnego projektu i zabawy. Zachęcamy Cię do dowiedzenia się o nas więcej i dołączenia.

Czym jest GPT?

Jest to projekt, który powstał z inicjatywy użytkowników Polskiego Forum Użytkowników GIMP-a (www.gimpuj.info). Celem jest narysowanie wspaniałego wirtualnego miasta. Dodatkowo całe miasto powstaje techniką pixel art - co oznacza, że praktycznie tworzone jest piksel po pikselu, co tworzy jego niesamowity klimat. Jeżeli chcesz je zobaczyć, po prostu kliknij obrazek "odwiedź miasto" na prawo od tego tekstu. Jeżeli zobaczysz czarne pola to są to wolne pola czekające również na Ciebie.

Pixel art - jak nauczyć się go tworzyć?

Program, którego używa większość z nas do robienia puzzli to GIMP, aczkolwiek nie jest zabronione korzystanie z innego oprogramowania. Tworzenie pixel artu wymaga elementarnej wiedzy na ten temat i trochę ćwiczeń. Wiedzę możesz zdobyć korzystając z tych poradników:

Teraz wystarczy trochę poćwiczyć i jesteś gotów!

Jak dołączyć do projektu GPT?

Na początku potrzebujesz konto na naszej stronie. Aby je stworzyć, musisz zarejestrować się i zalogować na forum http://gimpuj.info/ . Następnie powróć na naszą stronę, a zostanie ono automatycznie stworzone i będziesz posiadać taki sam nick, jak na forum. Wraz ze stworzeniem konta dostajesz 1000 Pikselonów - wirtualnej waluty, którą posługujesz się w GPT.

Aby dołączyć do projektu zobacz nasze miasto, poszukaj ciemnego kwadratu z ceną rezerwacji. Jeśli uznasz, że chcesz zrobić puzzel w tym miejscu po prostu przejdź do panelu dodawania, wpisz współrzędne wybranego miejsca i kliknij przycisk "sprawdź". Jeśli wszystko z miejscem będzie w porządku powinna się wyświetlić cena rezerwacji. Standardowo jest to 300PXL, ale istnieje możliwość, że w tym przypadku będzie wynosiła więcej. Jeśli się zgadzasz na daną cenę po prostu potwierdź swoją decyzję klikając na "rezerwuje". Od tego momentu masz 72 godziny na dodanie swojego puzzla, inaczej rezerwacja przepadnie. Klikając opcję "zobacz" dostaniesz dostęp do grafik, które pomogą Ci wykonać właściwie twój puzzel.

Jakieś wskazówki do puzzla?

Rozmiary puzzla to 150 na 150 pikseli. Oczywiście brzegi muszą zgadzać się sąsiednimi puzzlami. Ponadto ważne jest aby kolory i rozmiary poszczególnych elementów zgadzały się z innymi już zawartymi w mieście. Ostatnim warunkiem poprawności puzzla jest zgodność z planem zabudowy, który został przedstawiony poniżej.

Już dodałem puzzel, co teraz?

Teraz podlega on ocenie innych mieszkańców miasta oraz administracji. Jeżeli nie będzie zawierał rażących błędów, zostanie on zaakceptowany i dodany do miasta, w przeciwnym razie błędy te zostaną wypisane i będziesz miał czas na poprawę. Za oceny otrzymujesz także Piksleony - wyższe oceny oznaczają wyższe zarobki!

Czym może mnie jeszcze zaskoczyć miasto?

W mieście znajdują się tak zwane interaktywne budynki i miejsca. Oznacza to, że po kliknięciu na dany puzzel będzie istniała możliwość wejścia do niego i wykonania akcji z nim związanych. Przykładem w ratuszu miasta możesz dowiedzieć się o władzach miasta, w banku dowiedzieć się o wypłatach za oceny, w barze podsłuchać rozmowy innych mieszkańców, a w sklepie kupić różne przedmioty.

Gdzie mogę dowiedzieć się coś więcej?

Jeśli masz dodatkowe pytania możesz skontakotwać się z administracją strony, lub opisać swoje pytanie w specjalnym dziale forum na temat GPT2. Najlepiej zadać pytanie Axoi, naszej admininstratorce <3 od public relations

Plan zabudowy

Pierwszy sezon

Drugi sezon

Legenda

    Centrum

    Średnia zabudowa

    Przedmieścia

    Park

    Port / Stocznia / Przystań

Propozycje puzzli

Ostatnie statusy

 • elementiro
  15 mar 2020, 21:23

  Łiiii! 16 puzzli, w starej notacji byłaby pierwsza gwiazdka przy nicku. :D

 • zoorka1
  29 wrz 2015, 6:31

  przecenilam swoje umiejętnosci, jeszcze nie umiem

 • FuniaFlyx
  16 lis 2013, 15:28

  mam nadzieję że mój drugi puzzel przypadnie wam do gustu :)

 • Mysiek44
  13 sie 2013, 18:35

  ja go poprawiłęm cień poprawiłęm

 • Terranka
  21 paź 2012, 15:04

  Wczorajszy dzień był moim pierwszym na GPT mam nadzieje że nauczę się robić pixel-arty godne tego miasteczka ;]